→Arrigorriaga

[PROGRAMA] 85 ekintza antolatu dituzte Arrigorriagako Madalenak jaietan

arrigorriaga madalenak jaiak gastronomia lehiaketa 2015

Uztailaren 21etik 25era bitartean ospatuko dira Arrigorriagako jaiak. Kontzertuak, lehiaketak, bertso bazkaria eta kale antzerkia prestatu dituzte

Uztailaren 21etik 25era bitartean ospatuko dira Arrigorriagako jaiak. Musika kontzertuez gain, lehiaketa gastronomikoak, bertso bazkaria, kale antzerkia, Bizkaiko Foru Aldundiaren Bost eta Erdiko Txapelketa, herri kirolak eta umeentzako jarduerak prestatu dituzte. Guztira, 85 ekintza antolatu ditu Jai Batzordeak.

Madalenak 2016 – Programa

Uztailak 21, osteguna

19:30 Elkarretaratzea udaletxe plazan

20:00 Txupinazoa Madalen Emakume Taldearen eskutik (20. urteurrena)

20:00 LI Saskibaloi txapelketa triangularra udal kiroldegian

20:00 Mahai-futbol txapelketa Ibai tabernan

20:15 Buruhandiak

20:30 Txosnen irekiera

22:00 Akelarrea txosnetan

23:00 Erromeria udaletxeko plazan: Laiotz

01:00 Karaokea txosnetan

Uztailak 22, ostirala

10:00 Diana era kalejira Izalde trikitilariekin

10:00-12:00 Mistela eta madalena banaketa

11:00 Meza nagusia

12:00 III. Pizza jaurtiketa Odol emaileen plazan

12:30 Barakaldoko Udal Musika Bandaren kontzertua udaletxeko plazan

13:00 Kantatuaz taldea herrian zehar

13:30 Txakolina eta olibak udaletxe zaharreko arkupeetan

14:00 Oliba-hezur jaurtiketa

15:00 Bertso bazkaria Joan XXIII plazan: Maialen Lujanbio eta Andoni Egaña

18:00 Elektro-txaranga herrian zehar: Fritanga

18:00 Idi probak Urgoiti pasealekuan

18:00-19:30 Emakumeen Padel txapelketako finalak udal kiroldegian

19:00 Buruhandiak pergolan

19:00 Ku-klux fanfarrea herrian zehar

19:15 Kale antzerkia udaletxeko plazan: Santi Ugalde eta Maribel Salas

19:30-21:00 Gizonezkoen Padel txapelketako finalak udal kiroldegian

20:00 Bizkaiko Foru Aldundiaren Bost eta Erdiko txapelketa kiroldegiko frontoian: Agirre-Imaz vs Laso-Ladis Galarza || Elezkano II-Urrutikoetxea vs Berasaluze II-Untoria

20:00 Kalejira udal kiroldegitik: Aritz Berri Dantza Taldea

20:30 XXVIII. Folklore Jaialdia udal kiroldegiko kantxa urdinean: Irlanda, Brasil eta Galdakao

23:00 Kontzertuak txosnetan: Fetitxe + Eraso + Kobra

23:00 Dantzaldia udaletxeko plazan: Vulkano Show

Uztailak 23, larunbata

10:00 Diana eta kalejira

11:00-14:00 Xake partida azkarren taldekako txapelketa eta Haur xake txapelketa Joan XXIII plazan

11:30 Orientazio proba udaletxe zaharretik hasita

12:00-14:00 Herri kirolak udaletxeko plazan

13:00 Umeentzako bitsa festa Barua parkean

15:00 ‘Paella jana berdintasunean’ udal kiroldegiko kantxa urdinean

17:00-20:00 Umeentzako parkea Barua parkean

17:00-19:00 Slackline, serigrafia, aurpegiak margotzea eta tirolina txosna gunean

18:00-20:00 Umeentzako tailerrak Barua parkean

18:00 VIII. ‘Gildos’ futbol 7 txapelketako finalak udal kiroldegiko belar artifizialeko zelaian

19:00 Buruhandiak

19:00-22:00 Beti-jai fanfarrea herrian zehar

19:30 Taekwondo txapelketa Odol emaileen plazan

20:00 Izozki banaketa kultur etxeko sarreran

20:00-22:00 Brincadeira Perkusio taldea herrian zehar

20:30 Irristaketa artistikoko erakustaldia udal kiroldegiko kantxa urdinean

21:00 Dantza-plaza erromeria Joan XXIII plazan: Zango

23:00 Rock kontzertuak udaletxeko plazan: Perros con Asma + Hesian + Willis Drummond

23:00 Laser Combat Barua parkean

02:00 DJ Gorka eta DJ Ander txosnetan

Uztailak 24, igandea

10:00 Diana eta kalejira

11:00 IX. Irristaketa herri ibilbidea udaletxeko plazatik

11:00 Gazteen Esku Pilota jaialdia udal kiroldegian

12:00 Umeentzako dantzaldia Joan XXIII plazan: Pac-Man Dantz!!

12:00-14:00 Umeentzako puzgarriak Barua parkean

13:00 Panchos taldeari omenaldia udaletxeko plazan

14:00 Bazkari-omenaldia gure nagusiei udal kiroldegiko kantxa urdinean

16:30 Tute txapelketa jubilatuen etxean

17:00-20:00 Umeentzako puzgarriak Barua parkean

19:00-22:00 Sama Siku fanfarrea herrian zehar

19:00 Buruhandiak udaletxeko plazan

19:00 Dantza ibilbidea kalejiran Lonbo aretotik

19:00 Txistorra jana udaletxeko plazan

20:00 Euskal Dantzak udaletxeko plazan

21:00 Kale antzerkia udaletxeko plazan: ‘Skratx’

23:00 Dantzaldia udaletxeko plazan: Nuevo Talisman

23:00 Kontzertuak txosnetan: Eskoria + Itziarren Semeak + La Kontra

Uztailak 25, astelehena

10:00 Dian eta kalejira

10:00-14:00 XXXIII. Gastronomia lehiaketak: Bakailaoa, Marmitakoa, Paella eta Tortilla

11:00 Arrigorriagako kimuen Esku Pilota partidak udal kiroldegian

11:00-14:00 Umeentzako parkea Barua parkean

11:30 X. Txirrindulari Bira udaletxeko plazatik

12:00-15:00 Sama Siku fanfarrea

12:30 Bizikleta-, triziklo- eta monoziklo-erakusketaldia udaletxeko plazan

13:00 Buruhandiak pergolan

13:00 Isana eskolako ikasleen dantza erakusketaldua udaletxeko plazan

16:00 Mus txapelketa Aldapa tabernan

17:00 VII. Tiragoma txapelketa Ugertza parkean (Gaztegunearen ondoan)

17:00-20:00 Umeentzako parkea Barua parkean

19:30 VII. Play Back lehiaketa udaletxeko plazan

21:00 Kantatuaz herrian zehar

22:45 Jai amaiera: Deabru Beltzak eta Hotza

Gora