→Galdakao

[PROGRAMA] 170 jarduera baino gehiago antolatu dituzte Galdakaoko jaietan

Irailaren 9an, ostiralez, hasiko dira Galdakaoko Santakurtze jaiak eta hilaren 18a arte luzatuko dira. Gastronomia lehiaketak, gazteen arteko txapelketak, musika kontzertuak eta kirola dira nabarmentzen diren ekintzak.

Irailaren 9an, ostiralez, hasiko dira Galdakaoko Santakurtze jaiak eta hilaren 18a arte luzatuko dira. Gastronomia lehiaketak, gazteen arteko txapelketak, musika kontzertuak eta kirola dira nabarmentzen diren ekintzak.

Galdakaoko jaiak 2016 – Egitaraua

Irailak 9, ostirala

19:00 Jaietako desfilea Plazakoetxetik udaletxera

20:00 Pregoia eta txupinazoa udaletxetik

20:05 Kantuz Kantu Kurtzekotik Iturriondo eta Santi Brouard plazetara

20:30 Sevillar jaia Berezikoetxeko plazan (euria bada, Urreta eskolan)

20:30 Diskofesta Kurtzeko plazan: Oihan Vega

20:30 Santakurtzeko Esku Pilota Txapelketaren finalerdiak

21:00 Kale animazioa Santi Brouard plazatik

22:30 Kontzertua Ardanza Lehendakariaren parkean: Txokorrak + Su Ta Gar

24:00 Triziklo lasterketa Kurtzea frontoian

Irailak 10, larunbata

09:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistak

11:00 Jantzi birziklatuen txapelketa Santi Brouard plazan (euria bada, Gandasegin)

11:00 Familia osoarentzako jokoak Lapurdiko aparkalekuan

12:00 + 17:00  Ume eta gazteentzako parkea Urreta parkean

12:30 Pailazoak Kurtzeko plazan: Potxin eta Patxin

13:00 Galdakao Txistu banda kalez kale

15:30 VI. Hiru jauzia txapelketa (11-16 urte) Gandasegin

16:15 III. Sokatira txapelketa (+16 urte) Gandasegin

17:00 Ohe lasterketa Juan Bautista Uriarte kalean

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

18:00 XXXVII Santakurtze Halterofilia garaikurra Gandasegin

18:00 XXII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak Kurtzea frontoian

19:00 Kale antzerkia Santi Brouard plazan

19:00 Gaiteroak eta Adiskideak fanfarrea

20:00 Berbena Lapurdiko aparkalekuan: Orquesta Express

20:00 K1 Boxeoa Urreta kiroldegian

20:30 Kale animazioa Iturriondo plazatik: Orkestra Elektrotxaranga

22:30 Tributu banden kontzertuak: Los Bastardos (Motörhead) + Besos de Perro (Marea)

23:30 Berbena: Orquesa Express

23:30 Asier Bilbao Show Kurtzeko plazan

00:00-03:00 Alkoholaren gehiegizko kontsumoaren prebentziorako eta alkoholemia-tasa neurtzeko karpa Iturriondo plazan

Irailak 11, igandea

09:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistan

09:00 Gangurenera II. Igoera Santi Brouard plazatik

09:30Marmitako lehiaketa Iturriondo plazan

10:30 Esku Pilota txapelketa. Finalerdiak

11:00 Goxo frijituen txapelketa Santi Brouard plazan

11:00 Perkusio tailerra Mugaburuko landan (euria bada, Gandasegin)

11:30 + 17:30 Abentura parkea (+8) Lapurdiko aparkalekuan

12:00 + 17:00 Puzgarriak Urreta parkean

12:00 Kale animazioa Santi Brouard plazatik: Marmara Marching Band

12:30 Areto-dantza tailerra Kurtzeko plazan

13:00 Galdakaoko Txistu Banda

16:00 Emakumezkoen areto-futbol txapelketa hirutara Urreta kiroldegian

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

17:30 Goitibehera lasterketa Ergoien-Bengoetxe

18:00 Umeentzako antzerkia Santi Brouard plazan

18:00 Pencak Silat erakustaldia Kurtzea frontoian

18:00 Gizonezko seniorren areto-futbol txapelketa hirutara Urreta kiroldegian

18:00 Brotxe tailerra eta lerrokako dantza Ardanza Lehendakariaren parkea

19:00 Bertso jaialdia Kurzteko plazan: Jone Uria, Aitor Mendiluze, Fredi Paia, Julio Soto, Arkaitz Estiballes

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

20:00 Areto dantza lehiaketa Ardanza parkean

Irailak 12, astelehena

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

17:30 Umeentzako ludoteka Berezikoetxeko plazan (1-7 urte)

18:00 Gaztechef txapelketa (11-16 urte) Plazakoetxeko parkean (euria bada, Lapurdiko aparkalekuan)

18:00 XXII. Pelota partiduak Kurtzea frontoian

19:00 Igeriketa Urreta kiroldegian

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

20:00 Kontzertua Urreta parkean: Otuz

20:30 Trikitilariak kalez kale

21:30 Kontzertua Urreta parkean: Free The Wheel

Irailak 13, asteartea

11:00 Betiko jokoen Olinpiadak, adinekoentzat Kurtzeko plazan

16:00 Eskubaloi punteria txapelketa Urreta kiroldegian

17:00 Umeentzako parkea eta makilake tailerra Berezikoetxeko plazan

18:00 XV. Vusa txapelketa (Luis Beroiz memoriala) Kurztea frontoian

19:00 Kale animazioa kalez kale

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

19:30 VIII. Playback txapelketa Ardanza parkean

20:00 Mariatxiak Kurtzeko plazan

20:00 Kontzertua Mugaburuko landan: Maider Legarreta

20:30 Trikitilariak

21:30 Kontzertua Guridi kalean: Semejantes

Irailak 14, asteazkena

10:30 Galdakaoko Musika Banda

11:30 Meza nagusia Santa Maria Elizan

12:00 + 17:00 Umeentzako jokoak Lapurdiko aparkalekuan

12:30 Bizkaiko Sokadantza Zabaleako plaza

13:00 Kontzertua Kurtzeko plazan: Galdakaoko Musika Banda

17:00 Aurpegi margoketa Gandasegin

17:00 Rol, estrategia eta simulazio jolasak Gandasegin

17:00 Mus txapelketa Iturriondo plazan

17:00 Tenis partiduak Urreta eskolan

18:00 Kale animazioa: Triku Piu-Pand eta Builaka Batukada

18:00 XXII. Pelota partiduak Kurtzea frontoian

18:30 Lagunarteko futbol partidua Zugatzuko futbol zelaian: CD Galdakao-Bilbao Athletic

19:00 Umeentzako berbena Urreta parkean

20:00 Dantza alardea Kurtzeko plazan

20:00 Kale antzerki musikala Santi Brouard plazan (euria bada, Torrezabalen)

20:30 Gizonezkoen areto-futbol partidua Urreta kiroldegian

21:15 Kontzertua Santi Brouard plazan: Inedituak

22:30 Kontzertua Gipuzkoa kalean: Sakatu

Irailak 15, osteguna

14:00 Adinekoen jaia. Herri bazkaria eta dantzaldia Kurtzeko plazan

17:00 Rol, estrategia eta simulazio jokoak Gandasegin

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

17:30 Goitibehera lasterketa (10-16 urte) Ardanza parkea

17:30 Tortilla txapelketa Etxaburu kalean

17:30 Motor txikien lasterketa (1-4 urte) Iturriondo plazan

18:00 XV. Vusa txapelketa Kurtzea frontoian

18:00 Umeentzako berbena Lapurdiko aparkalekuan

18:45 Eraso sexisten aurkako flash moba Ardanza parkean

19:00 Zumba festa Ardanza parkean

19:00 Kale antzerkia Santi brouard plazan

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

19:30 Afari-merienda Iturriondo plazan

20:00 Mendi hitzaldia Torrezabalen: Alberto Iñurrategi

Irailak 16, ostirala

17:00 Umeentzako ludoteka (1-7 urte) Urreta parkean

17:00 Kukaina Elexaldeko igerilekuan

17:30 Umeentzako tailerrak (5-11 urte) Lapurdiko aparkalekuan

17:30 Abesbatzen kontzertua Kurtzeko plazan

18:00 Sukaldaritza tailerra umeentzat Gandasegin

18:00 Piraguatik tira Elexaldeko igerilekuan

18:00 Petanka txapelketa Mugaburuko landan

18:30 Umeentzako antzerkia Santi Brouard plazan

18:30 Koadrilentzako Gynkana (12-15 urte) Lapurdiko aparkalekuan

19:30 Abesbatzen kontzertua Kurtzeko plazan

19:00-22:00  Mozorroak Iturriondo plazan

20:00 Pelota partidu profesionalak: Agirre vs Laso / Bengoetxea VI-Aretxabaleta vs Urrutikoetxe-Larunbe

20:00 Antzerkia Torrezabal Kutur Etxean

20:30 Zezen suzkoa Mugaburuko landa, Bizkaia kalea, Kurtzeko plazan, Ituriondo plazan

21:00 Kale animazioa Santi Brouard plazatik: Sakatu Elektrotxaranga

22:30 XIX Kantzontzilo eta Kulero lasterketa Lapurdiko aparkalekuan

22:30 Kontzertua Ardanza parkean: Koiu + Reincidentes

23:30 Films Band, Zine festa eta berbena Kurtzeko plazan

24:00 Flan-jana Kurtzea frontoian (+16)

Irailak 17, larunbata

09:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistak

10:30 XL Santakurtze Txirrindularitza Saria Juan Bautista Uriarte kalea

11:00 Galdakaoko txistulariak, trikitilariak, gaiteroak eta albokariak

11:00 Ezetz txapari emon Kurtzea frontoian

11:00 Arku tiroa Kurtzea frontoian

12:00 + 17:00 Puzgarriak Lapurdiko aparkalekuan

13:30 Larrain dantza Iturriondo plazan

15:00 Herri bazkaria Kurtzeko plazan

16:30 Txirrista (+11 urte) Ardanza parkean

17:00 Taekwondo tailerra Santi Brouard plazan (euria bada Urreta eskolan)

19:00 Kale antzerkia Berezikoetxe plazan

19:00 Dantza alardea Torrezabalen

20:00 Kale animazioa Santi Brouard plazatik

20:30 Areto-dantzen erakustaldia Urreta kiroldegian

22:30 Kontzertua Ardanza parkean: Aneika Ara + Ken Zazpi

23:30 Sorgiñe berbena Kurtzeko plazan

00:00-03:00 Alkoholemia probak Iturriondo plazan

Irailak 18, igandea

08:00 Putxera txapelketa Urreta parkean

09:00-14:00 Tenis eta Padel txapelketen finalak Zugatzuko pistan

10:30 Esku Pilota finalak

12:00 + 17:00 Umeentzako parkea Berezikoetxeko plazan

12:00 Zirko tailerra Lapurdiko aparkalekuan

12:00 Erraldoi eta buruhandien desfilea Kurtzeko plazan

12:00 Kale animazioa

13:00 Txistu alardea Kurtzeko plazan

18:00 Herri kirolak Kurtzeko plazan

18:00 Txitxarrilloa Ardanza parkean

18:00 Magia ikuskizuna Santi Brouard plazan: Txan Magoa (euria bada, Lapurdiko aparkalekuan)

18:00 Larruzko paleta eta pala laburreko partida Kurtzea frontoian

19:00 Kale animazioa Santi Brouard plazan: Funky on the road

20:30 Sari banaketak Kurtzeko plazan: koadrilen arteko txapelketa eta koadila gazteak

Gora