→Galdakao

[Programa] 150 jarduera baino gehiago, Galdakaoko jaietako egitarauan

galdakao jaiak 2016 ohe lasterketa 9

Irailaren 8tik 17ra bitartean ospatuko dira Galdakaoko jaiak. Kale animazioa, kirola, umeentzako parkeak, txapelketak eta bertso jaialdia, besteak beste, izango dira.

Ohe lasterketak ikusle asko biltzen ditu // Geuria

Irailaren 8tik 17ra bitartean ospatuko dira Galdakaoko jaiak. Jai Batzordeak 150 ekitaldi baino gehiago antolatu ditu. Besteak beste, kale animazioak, antzerkiak, kirola, umeentzako tailerrak eta parkea, gastronomia zein bestelako txapelketak eta bertso jaialdia. Aurtengo musika kontzertuei dagokienez, hauek izango dira: tributu bandak, En Tol Sarmiento, DJ Gaua (Las Tea Party, Berta Bittersweet, Aneguria, LaBasu eta Mad Muasel), Reggae Festa eta S.A., baita Galdakaoko bertako taldeak ere: Harro, Euskaliptus eta Oxabi erromeria.

Galdakaoko jaiak 2017 – Egitaraua

Irailak 8, ostirala
19:00 Jaietako desfilea Plazakoetxetik udaletxera

20:00 Pregoia eta txupinazoa

20:05 Kantuz Kantu Kurtzeko, Iturriondo eta Santi Brouard plazetan

20:05 Diskofesta: Oihan Vega

20:30 Santa Kurtzeko Esku Pilota Txapelketa, finalerdiak

21:00 Kale animazioa Santi Brouard plazatik: “Rock kalean” Zo Zongó

22:30 Tributu taldeen kontzertuak Ardanza parkean: Creedence Time (Creedence Clearwater Revival) + The Bond Scott Band (AC/CD)

24:00 Triziklo lasterketa Kurtzea forntoian

Irailak 9, larunbata
10:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistan

10:00 XIII. Paella txapelketa Plazakoetxeko parkean (euria bada, Zabaleako parkean)

10:30 XLI. Santa Kurtze Txirrindularitza saria Juan Bautista Uriarte kalean. Bizkaiko master mailako txapelketa

11:00 Jantzi birziklatuen txapelketa Santi Brouard plazan (euria bada, Gandasegin)

12:00 + 17:00 Ume eta gazteentzako parkea Urreta eskolan

12:00 Kalejira Adiskideak fanfarrearekin

12:30 Tor Magoa Kurtzeko plazan

13:00 Kalejira Galdakaoko txistu-bandarekin

17:00 Ohe lasterketa Juan Bautista Uriarte kalean

18:00 Kale antzerkia Santi Brouard plazan: “El soplido mágico” Bubble on circus (euria bada, Gandasegin)

18:00 Taekwondo tailerra Agirre Lehendakariaren plazan

18:00 XXXVIII. Santa Kurtze Halterofilia garaikurra Gandasegin

19:00 Kale antzerkia Berezikoetxeko plazan: “FreshCool” Tio Teronen Semeak (euria bada, Gandasegin)

19:00 XXIII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak: Euskal Herriko lehen mailako pelotaro afizionatuak

20:00 Boxeo Gaua Urreta kiroldegian*

20:30 Kale animazioa Santi Brouard plazatik: Balkan Paradise Orchestra

22:30 Kontzertuak Ardanza parkean: Harro (Galdakao) + En Tol Sarmiento

23:00 Asier Bilbao Show-a Kurtzeko plazan

00:00-03:00 Alkoholaren gehiegizko kontsumoaren prebentziorako eta alkoholemia-tasa neurtzeko karpa Iturriondo plazan

Irailak 10, igandea
10:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistan

09:00 Ganguren mendira III. Igoera Santi Brouard plazatik

10:00 Marmitako txapelketa Iturriondo plazan

10:30 Santa Kurtzeko Esku Pilota Txapelketa, finalerdiak

11:00 Goxo frijituen txapelketa Santi Brouard plazan

12:00 + 17:00 Abentura parkea Urreta eskolan (+8 urte)

12:00 + 17:00 Puzgarriak Urreta parkean

12:00 Kalez Kalea Santi Brouard plazatik: Marmara Marching Band

12:30 Areto-dantza tailerra Kurtzeko plazan (+16 urte)

13:00 Kalez Kalea: Galdakaoko txistu-banda

16:00 Gazteen areto-futbol txapelketa hirutara Urreta kiroldegian: Otxartabe B – Santurtzi FS – Lagun Onak FS

16:30 Goitibehera lasterketa Elexalden. Euskal Herriko liga eta herri mailako kategoria

17:00 Haurrentzako tailerrak Urreta eskolan

17:30 Areto dantza lehiaketa Ardanza parkean

18:00 Gazte Gynkana Urreta eskolan (11-15 urte)

18:00 Kalez Kalea: Adiskide fanfarrea

18:00 Brotxe tailerra Ardanza parkean

18:00 Gizonezko seniorren areto-futbol txapelketa hirutara Urreta kiroldegian: Union Castreña – Zalditxo de Araia – Lagun Onak

19:00 Gaiteroekin kalejira

19:00 Bertso jaialdia Kurtzeko plazan: Maialen Lujanbio, Anjel Mari Peñagarikano, Igor Elortza, Miren Amuriza. Gai jartzailea: Arkaitz Estiballes

19:30 Eraso sexisten aurkako lerrokako dantza Ardanza parkean

20:00 Pencak Silat erakustaldia Kurtzea frontoian

Irailak 11, astelehena
17:00 Umeentzako parkea eta makilaje tailerra Santi Brouard plazan

17:30 Umeentzako ludoteka Berezikoetxeko plazan (1-7 urte)

18:00 Gaztechef txapelketa Plazakoetxeko parkean (11-16 urte). Euria bada, Gandasegin

18:30 Dantza modernoa, funky eta jazz ikasleen erakustaldia Kurtzeko plazan

19:00 XXIII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak

19:00 Kalez Kalea: Galdakaoko txistu-banda

19:00 Igeriketa Urreta kiroldegian

19:00 Antzerkia Ardanza parkean: “Crusoe” Markeliñe

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

20:30 Trikitilariekin kalejira

Irailak 12, asteartea
14:00 Adinekoen jaia, herri bazkaria eta dantzagarriak Kurtzeko plazan

16:00 Eskubaloi punteria txapelketa Urreta kiroldegian

17:00 Txikitenis partiduak Urreta eskolan

17:00 Umeentzako parkea eta makilaje tailerra Santi Brouard plazan

19:00 Kalez Kalea: Galdakaoko txistu-banda eta Maximo Moreno Musika Eskolako trikitilariak

19:00 XXIII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak

19:00 Haur berbena Santi Brouard plazan: “Baso liluragarria” Panpotx

19:30 Buruhandiak Mugaburuko landan

20:00 Antzerkia Gandasegin: “I’m a real artist” Teatro A La Boina

Irailak 13, asteazkena
11:00 Betiko jokoen olinpiadak adinekoentzat Kurtzeko plazan

16:30 Mus txapelketa Iturriondo plazan

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan (12 urtez azpikoak)

17:00 Rol, estrategia eta simulazio jokoak Gandasegin

18:00 Motor txikien lasterketa eta txokolatada Iturriondo plazan (1-4 urte). Euria bada, Gandasegi

18:00 Kale antzerkia: “Cirkusz Rupt” El Gran Dimitri

19:00 Kalez Kalea: Gaitariak, Maximo Moreno Musika Eskolako txistulariak eta trikitilariak eta Galdakaoko txistu-banda

19:00 Emakumezkoen Pelota partiduak Kurtzea frontoian

19:00 CD Galdakao senior taldearen aurkezpena eta futbol partidua Zugatzuko zelaian: CD Galdakao Ohorezko Maila – SD Amorebieta 2.B

20:00 Mendi hitzaldia Torrezabal Kultur Etxean: Alex Txikon

20:00 Berbalagun topaketa Santi Brouard plazan: euskararen mosaikoa

20:00 Boleroak Kurtzeko plazan: Son de Indianos

20:30 Trikitilariak

20:30 IX. Playback txapelketa Ardanza parkean

20:30 Gizonezkoen areto-futbol partidua Urreta kiroldegian: Kabiezeseko Goiztiri – Peña Kalimotxo

Irailak 14, osteguna
10:30 Galdakaoko musika-banda

11:30 Meza nagusia Santa Maria elizan

11:30 + 17:00 Piraten jaia Urreta eskolan

12:00 + 17:00 Umeentzako parkea Urretan

12:30 Bizkaiko Sokadantza Zabaleako plazan

13:00 Kontzertua Kurtzeko plazan: Da Capo musika-banda

16:30 Orienting Iturriondo plazan

17:00 Rol, estrategia eta simulazio jokoak Gandasegin

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

18:00 Kale animazioa: Zornotzako Triku Piu-Pand

18:00 Umeentzako berbena Santi Brouard plazan: “Reziklator” Zo Zongó (euria bada, Galdasegin)

18:30 Kalez Kalea Kurtzeko plazatik: The Mckensy’s Clan Band

19:00 XXIII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak

19:00 Gaitariak eta Maximo Moreno musika eskolako txistu ikasleak

19:00 Zumba masterclass Ardanza parkean

20:00 Dantza alardea Kurtzeko plazan

20:30 Kale antzerkia Santi Brouard plazatik Iturriondora: “Su à Feu” Deabru Beltzak

Irailak 15, ostirala
17:00 Umeentzako ludoteka Urreta parkean (1-7 urte)

17:00 Tenis txapelketa Zugatzuko pistan

17:00 Tortila txapelketa Etxaburu kalean

18:00 Sukaldaritza tailerra umeentzat Gandasegin

18:00 Petanka txapelketa Hondartza bolei zelaian

18:30 Abesbatzen kontzertua Kurtzeko plazan: Danok Aurrera (Bengoetxe), Usansoloko Orfeoia eta Maximo Moreno Abesbatza

19:00 Gaitariak, Máximo Moreno musika eskolako trikitixa ikasleak eta Galdakao txistu-banda

19:00 Kale antzerkia Berezikoetxeko plazan: “Sefiní” Trapu Zaharra

19:00 Gangar proba Santi Brouard plazan

19:00-22:00 Mozorroak Iturriondo plazan

19:00 XXIII. Pelota partiduak Galdakaoko Topaketak

19:30 Buruhandiak

19:30 Sugarri Show Iturriondo plazatik

20:30 Zezensuzkoa Mugaburuko landan, Bizkaia kalean, Kurtzeko plazan eta Iturriondo plazan

21:00 Marmara fanfarrea Santi Brouard plazatik

22:30 XX. Kantzontzilo eta kulero lasterketa Peña Kalimotxoren lehenengo txosnatik

22:30 DJ Gaua Ardanza parkean: Las Tea Party, Berta Bittersweet, Aneguria, LaBasu eta Mad Muasel

23:30 Reggae Festa Kurtzeko plazan: Grupo Kontinente

24:00 Flan-jana txapelketa Kurtzea frontoian (+16 urte)

Irailak 16, larunbata
10:00-20:00 Tenis eta Padel lehiaketak Zugatzuko pistan

08:00 Putxera-txapelketa Urreta parkean

11:00 Ezetz txapari emon Kurtzea frontoian

11:00 Arku tiroa Kurtzea Kurtzea frontoian

11:00 Makilajea, txapal eta globoflexia Urreta parkean

11:30 + 17:00 Asmakizunen feria Berezikoetxeko parkean

11:30 Artzain txakurren lehiaketa Ardanza parkean

12:00 + 17:00 Puzgarriak

12:00 Galdakaoko txistulariak, trikitilariak, gaitariak eta albokariak

12:00 Adiskideak fanfarrea

13:30 Larrain dantza Iturriondo plazan

15:00 Herri bazkaria Kurtzeko plazan

17:00 Kukaina Elexaldeko igerilekuan

18:00 Piraguatik tira Elexaldeko igerilekuan

18:00 Kale antzerkia Santi Brouard plazan: “Mr Pichichi” Philo&Jole (euria bada, Gandasegin)

18:00 Esku Pilota partidu profesionalak: Urrutikoetxe-Larunbe vs Elezkano-Zabaleta

19:00 Gaitariak

19:00 Dantza alardea Torrezabal Kultur Etxean

19:00 Kale antzerkia Araba kalean: “Lapurminak” ATX Teatroa

20:00 Sakatu Elektrotxaranga

21:30 Areto-dantzen erakustaldia Urreta kiroldegian

22:30 Kontzertuak Ardanza parkean: Euskaliptus (Galdakao) + S.A. + Oxabi erromeria (Galdakao)

23:30 Remix orkestra Iturriondo plazan

00:00-03:00 Arriskuak gutxitzeko eta substantziak aztertzeko karpa Iturriondon

00:00-03:00 Alkoholaren gehiegizko kontsumoaren prebentziorako eta alkoholemia-tasa neurtzeko karpa Iturriondon

Irailak 17, igandea
10:00-14:00 Tenis eta Padel lehiaketako finalak Zugatzun. Sari banaketa 14:00etan

10:30 Santa Kurtzeko Esku Pilota txapelketako finalak Kurtzean

12:00 + 17:00 Umeentzako parkea Urreta eskolan

12:00 Herri Kiroletako tailerrak Urreta parkean

12:00 Erraldoi eta buruhandien desfilea Kurtzeko plazan

12:00 Adiskideak fanfarrea

13:00 Txistu alardea Kurtzeko plazan

18:00 Pailazoak Santi Brouard plazan: Antxo eta Pantxa (euria bada, Gandasegin)

18:00 Herri Kirolak Kurtzeko plazan

18:00 Txitxarrillo Ardanza parkean: Trio Nectar

18:00 Pala profesionala partiduak Kurtzea frontoian: Zubiri-Gordon vs Landeta-Ibai Perez

18:00 Gaitakariak, Maximo Moreno musika eskolako txistu ikasleak eta Triki Piu fanfarrea

19:30 Dantza bertikala Euskadi kalean (Torrezabal): La Glo Zirko Dantza

20:30 Jai amaiera Kurtzeko plazan

Irailak 23, larunbata
15:00 Kuadrilen bazkaria (Txosnen kolektiboa) Gipuzkoa kalean

Gora

Geuria Laguntzaileak Geuria Laguntzaileak