→Arrigorriaga

Programa | Arrigorriagako Madalenak izango dira uztailaren 19etik 23ra

arrigorriaga jaiak 2017 txupina 10

Gastronomia lehiaketak, bertsolariak, euskal dantzak, kirol txapelketak eta musika eskaintza zabala egongo da uztailaren 23ra arte.

Ostegunean, uztailaren 19an, hasiko dira Arrigorriagako jaiak. Aritz Berri Dantza Taldeak emango die hasiera aurtengo Madalenei. Gastronomia lehiaketak, bertsolariak, euskal dantzak, kirol txapelketak eta musika eskaintza zabala egongo da uztailaren 23ra arte.

ARRIGORRIAGAKO JAIAK 2018-EGITARAUA
Uztailak 19, osteguna
19:30 Denok plazara
20:00 Txupinazoa Aritz Berri Dantza Taldearen eskutik
20:15 Buruhandiak
20:30 Harrera udaletxean herriko talde eta kuadrillen ordezkariei
20:30 Txosnen irekiera
21:00 Kantatuaz Arrigorriagako taldea herrian zehar
22:00-00:30 Eraso Sexisten aurkako tailer ibiltaria
22:30 DJ Gomi eta DJ Markelin udaletxeko plazan
23:00 Kontzertuak: Mockers + Tooth + La Txirla, txosnagunean

Uztailak 20, ostirala
10:00 Diana eta Kalejira
12:00-14:00 Ginakna Jeunesse (Frantziako eta Arrigorriagako nerabeen artekoa) Joan XXIII plazan
14:00 Nagusien bazkaria kiroldegian
15:00 Bertso bazkaria Joan XXIII plazan (Jone Uria eta Agin Laburu)
17:00 Futbol 7ko finalak eta sari banaketa
18:00-19:00 Emakumeen padel txapelketaren finala
19:00 Sama Siku Fanfarrea
19:00 Buruhandiak
19:00 Euskaraldiari buruzko Informazio Mahaia udaletxeko plazan
19:00 Kale Antzerkia Tornado Konpainiarekin, udaletxe zaharreko arkupetan
19:30-21:00 Gizonezkoen padel txapelketako finala
19:30 Txistorra jana udaletxeko plazan
20:00 Saskibaloi txapelketa, triangularra
20:15 Euskal Dantzak udaletxe plazan, Aritz Berri Dantza Taldea
20:30 Txikifesta show Barua parkean
21:30 Kontzertuak: Disaster Now + Kaotiko + ETS (Udaletxe plazan)
22:00 Bizkaia pilota txapelketa: Arteaga II vs Laso // Olaizola II-Aretxabaleta vs Bengoetxea VI-Larunbe // Bakaikoa-Urretabizkaia II
23:30-02:30 Helduentzako DJ festa Barua parkean
02:30 Erromeria: Trikizio (Udaletxe plazan)

Uztailak 21, larunbata
10:00 Diana eta kalejira
10:00 Bakilaoa, marmitkoa, paella eta tortilla txapelketak
11:00 Urpekaritza bataila, igerilekuko kanpoaldean
11:00 Eskalada, kiroldegian
11:00 Hasiberrien eta umetxoen esku pilota partidak
11:00 Taekwondo jardunaldi irekiak
11:00-14:00 Xake partida azkarrak, udaletxeko arkupetan
12:00 Sama Siku fanfarrea
12:00 Apar festa Agirre Lehendakaria parkean
13:00 Buruhandiak
17:00 Futbol 7ko finalak eta sari banaketak
17:30-20:30 Umeentzako parkea (Barua parkean)
18:00-20:00 Umeentzako tailerrak Barua parkean
19:30 Kalejira, Aritz Berri Dantza Taldearen eskutik
20:00 Folklore jaialdia: Ipar Osetiako GOREST taldea, Rwandako Inyamibwa eta Galdakaoko Andra Mari Eusko Dantzari Taldea
20:30 Izozki banaketa Kultur Etxean
21:00 Lokomotores elektrotxaranga
23:00 Dantzaldia udaletxean: Montecristo
23:00 Kontzertuak: Siroka+Rat-zinger+Beranduegi (txosnagunean)

Uztailak 22, igandea
10:00 Diana eta kalejira
10:00 Mistela eta madalena banaketa
11:00 XIX. Txirrindulari-bira
11:00 Hasiberrien eta umetxoen esku pilota partidak
11:00 Meza nagusia eta Eki Eder Abesbatza
12:00-14:00 Umeentzako eta familientzako jolasak kiroldegian
12:30 Barakaldakoko Udal Musika Banda udaletxeko arkupetan
13:30 Txakolin eta Oliben dastakera, udaletxeko arkupetan
14:00 Oliba-hezur jaurtiketa udaletxeko plazan
16:00 Tute txapelketa jubilatuen etxean
17:30-20:30 Umeentzako eta familientzako jolasak kiroldegian
18:30 Bizkaiko herri kirol liga: Ondarroako Herri Kirol Taldea, Agirre Lehendakaria parkean
19:00 Buruhandiak
19:30 IX. Play Back lehiaketa udaletxe plazan
20:00 Fritanga Elektrotxaranga
22:30 Kontzertu mexikarra udaletxe plazan: Puro Relajo
00:00 DJ Felsgold txosnagunean

Uztailak 23, astelehena
10:00 Diana eta Kalejira
11:00-13:00 Burbuilen festa Agirre Lehendakaria Parkean
11:30-12:30 Pizza Jaurtiketa Odol Emaileen plazan
13:00 Txapela Buruan eta Ibili Munduan umeentzako ikuskizuna udaletxe plazan
15:00 Paella jana udaletxeko arkupetan
16:00 Mus txapelketa Aldapa tabernan
19:00 Xori-Gizonaren Elezaharra dantza ikuskizuna Barua parkean
19:00 Buruhandiak
19:00 Ku-klux fanfarrea
20:00 Dantza eta plaza erromeria, Patxi eta konpainia taldearekin, udaletxe plazan
20:00 Tolin abeslariaren emanaldia, Barua parkean
22:00 Jai amaiera: Meridian Rock Band eta Play The Game (Queen-en bertsioak)

Irakurrienak

Gora

Geuria Laguntzaileak Geuria Laguntzaileak

Geuria monografikoa | Basauriko Antzerki Eskolatik 'Handia' filmeraino PDF
|