→Basauri

[EGITARAUA] Basauriko San Fausto jaiak 2015

basauri sanfaustoak txupinazoa 2014

Urriaren 10etik 18ra bitartean ospatuko dira San Fausto jaiak. Eskarabilera, koadrilak, zurrakapotea, kalejirak, erromeriak, kontzertuak eta gastronomia lehiaketak nabarmentzen dira, baita hainbat berrikuntza ere.

BASAURIKO JAIAK 2015 – PROGRAMA

URRIAK 10, LARUNBATA

18:00 Koadrilak udaletxean batzea

18:10 Alkate txikiei harrera udaletxean

18:30 Alkate txikien aurkezpena

18:35 Eskarabileraren aurkezpena

18:40 Bizkaiko Elikagaien Bankua gure pregoilari ospetsuei omenaldia

18:45 Alkatearen agurra

18:50 Herriko Taldeak-en agurra

18:55 Pregoia udaletxetik

19:00 Txupinazoa udaletxetik eta kanpai-jotzea San Pedro elizatik

19:00 Koadrilen jaitsiera: Edurre, Zoroak, Txano Gorritxu, Alaiak, Itsaslapurak, Laguntasuna, Txikerrak, Mozkorrak, Aldatxa, Hauspoak, Ontzak, Urbiko Lagunak, Ogeta-Bat, Zigorrak, Basajaunak. Jaitsiaera Basatiak koadrilak itxiko du

21:30 Jaitsieraren amaiera Solobaria Plazan eta lonjen irekiera

21:30 Kalejira Gazteleku fanfarrearen eskutik, oinezkoen kaleetatik

22:00 Disko Festa Sound Solobarria plazan

23:00 Vendetta + Akerbeltz. Arizgoiti plaza

23:59 Berbena Kosmosekin, San Fausto plazan

 

URRIAK 11, IGANDEA

08:00 Txupina

10:00 Bizkaiko Haizedoinu Gaiteroak

10:00 Petanka txapelketa Artunduagako bolatokian

11:00 Bolo txapelketa Artunduagako bolatokian

11:00-14:00 – 16:00-18:30 Umeentzako parkea Bizkotxalden

11:00 Bizkaiko Esku-pilota Openaren finalaurrekoak Artunduagako kiroldegian

12:00 Eskualdeko taldeen dantza erakusketaldia Arizgoitiko plazan

12:30 Timbamba batukada Miradoreetatik

13:00 Basauriko Musika Eskolaren emanaldia San Fausto plazan

13:30 Kalejira: Always Drinking Marching Band Solobarria plazatik

16:30 Koadrilen danborrada Begoñako Andra Mari kaletik Artunduagaraino

17:30 Futbola Artunduagan: Basconia-Vitoria

17:30 Patxin eta Potxin pailazoak Arizgoiti plazan

18:00 Kulturarteko jakien dastatzea, tailerrak eta musika

18:00 Tiragoma VIII. lehiaketa San Fausto plazan

18:30 Kalejira: Triki Bidebieta

19:00 Txitxarrilloa Mojaparte plazan

19:30 Zaku-lasterketa Artunduagan. Futbol partidua bukatu ondoren

19:30 Txistorra-jana San Pedro plazan

20:00 Kalejira: Psycho Clown Arizgoitiko plazatik

20:00 Euskal erromeria San Fausto plazan

20:00 Zurraren IV. Grand Prixa Arizgoitiko plazan

20:30 Koadrilen arteko V. Futbolin txapelketa Gaztela Leongo tabernan

23:00 Itziarren Semeak + Governors Arizgoitiko plazan

23:59 Egan San Fausto plazan

23:59-03:00 Barra tematikoa: “Single”. Ogeta Baten lonjan

 

URRIAK 12, ASTELEHENA

08:00 Txupina

10:00 Bolo txapelketa Artunduagako bolatokian

10:00 Gaztela eta Leongo dultzaineroak

10:00 Eskarabilera Futbol I. txapelketa: Baskonia, Athletic Club eta Real Sociedad (Beteranoak). Soloarteko zelaia

11:00 Haurrentzako eskulanak, arabiar pastak eta tea, artisautza eta bidezko merkataritza Los Burros inguruan

11:00-15:00 / 16:00-20:00 Elkartasun azoka Solobarria plazan. Gaizka Hernandez Yagüeren alde

11:00 Birziklatze eta bide heziketaren tailerrak Arizgoiti plazan

11:00 Sukalde tailerrak Arizgoiti plazan

11:00-14:00 / 16:00-19:00 Scalextrix handia Arizgoiti plazan

11:00 Koadrilen arteko IV. txapelketa (txikiak) Mojaparte plazan

11:30 Buruhandiak eta erraldoiak

11:30-14:00 “Zero zabor” erakusketa Bentako plazan

12:00 Euskadiko Aizkolarien finalak Bizkotxalden

12:00 Eskualde osoko txistularien kontzentrazioa

13:00 Kalejira: Triki Bidebieta

13:00 African Samba perkusioa Oinezkoen bidetik

15:00 Indaba-jan herrikoia Solobarria plazan

16:00 Simulagailuak Arizgoiti plazan

16:30 Dardo lehiaketa San Jose ikastetxean

17:00 Skate eskola Arizgoiti plazan

17:00 Futbol-plaza 3×3 koadrilen arteko II. txapelketa Basatiak koadrilaren lonjan

18:00 Danborrada txikia Ogeta Bat lonjatik

18:00 Koadrilen arteko V. Poker txapelketa Urbiko Lagunaken lonjan

19:00 Txitxarrilloa Mojaparte plazan

19:00-21:00 Porroi dekoratuak entregatzea Txano Gorritxuren lonjan eta sari banaketa

Saria: bi lagunentzako  afaria pulperian.

Oharra: porroiak itzuli egingo dira, irabazlearena ezik

19:00 IX. Hirigihar-jan solidarioa “La Cuadri del Hospi” elkartearentzat

19:30 Bertso-saioa Solobarria plazan: Amets Arzallus, Miren Amuriza, Uxue Alberdi, Julio Soto eta Arkaitz Estiballes

19:30 Gymkana: “Galdutako porroiaren bila” Zoroaken lonjatik

20:00 Mississippi Queen bandaren emanaldia oinezkoen kaleetatik

20:00 Euskal erromeria San Fausto plazan

21:30 Rock emanaldia Arizgoitiko plazan

23:00 Arizgoiti Taldea Arizgoitiko plazan

23:00 Barra tematikoa: “Tenplu madarikatuak” Zoroaken lonjan

23:30 V. Sandwich-jan herrikoia Arizgoitiko plazan

23:59 XIV. Txanpan-jaia Zigorraken lonjan

00:30 Linboa Basatiaken lonjan

 

URRIAK 13, ASTEARTEA. SAN FAUSTO EGUNA

08:00 Txupina

11:00-14:00 / 16:30-19:00 Artisau gazteen erakusketa Miradoreetan

11:00 Pasabolo lehiaketa Artunduagako bolatokian

11:00-14:00 / 16:00-18:00 Haize-tunela eta Slide handia Bizkotxalden

11:30 Prozesioa eta Santuari loreak eskaintzea San Fausto kaletik

11:30 Haurrentzako kalejira: Zirkoloko. Miradoreetatik

12:00 Meza nagusia San Pedro elizan

12:00 Txistularien kalejira

12:45 Soka-dantza San Fausto plazan. Neskak, aurtengoan zuen txanda!

14:00 Koadrilen argazki ofizialak San Fausto plazan

15:00 Koadrilen bazkaria Arizgoitiko plazan

16:00 Koadrilen arteko III. Irrintzi txapelketa

17:00 Haurrentzako tailerrak Pedro Lopez Cortazar plazan

17:15 Koadrilen arteko txapelketa San Fausto plazan

18:00 Haurrentzako kalejira Arizgoiti plazatik

19:30 Dantzaldia Solobarria plazan

20:00 Kalejira: Karramarro. Oinezkoen kaleetatik

20:30 Txorizo-tripontziak San Fausto plazan

21:00 Kontzertu lokalak: Semejantes, Batek Daki (euskal erromeria). Arizgoiti plazan

21:00 III. OrtoberFesta Ogeta Baten lonja

 

URRIAK 14, ASTEAZKENA. TXIKIEN EGUNA

09:00 Txupina

10:00 “Futbol kalean” Arizgoitiko plazan

10:00 Bizkaiko Haizedoinu Gaiteroak

10:30 Erraldoiak eta buruhandiak

11:00 Alkate txikien hiztaldia Soloarte ikastetxean eta txupina

11:00-14:00 / 16:00-18:30 Haurrentzako parkea Soloarte ikastetxean

13:00 Kalejira: Triki Bidebieta

13:00 Lore eskaintza Manuela Egigureni eta Eskarabilerari

14:30 Emakumeen XIV. Bazkari herrikoia Solobarria plazan

18:00 Aldibereko xake-joko partida San Jose ikastetxean

18:30 Haurrentzako askaria Soloarte ikastetxean

1:30 Gaztela eta Leongo Dultzaineroak oinezkoen kaleetatik

19:00 Txitxarrilloa

19:00 Sardina-jan herrikoi eta solidarioa “La Cuadri del Hospi” elkartearen alde Arizgoiti plazan

19:30 Txahala erretzea eta dastatzea San Fausto plazan

19:30 Euskal erromeria San Fausto plazan

19:30 Biarte Dantza Eskolaren emanaldia Arizgoitiko plazan

20:00 Euskararen eguna Basatiak koadrilaren lonjan

21:00 Koadrilen arteko bizikleta motelen lasterketa Autonomia kalean, eliza ondoan

21:15 Suzko zezena Arizgoitiko plazan

22:00 Bakarrizketak Arizgoiti plazan: Nene, Quique Matilla, Manu Gorriz

 

URRIAK 15, OSTEGUNA. JUBILATUEN EGUNA

09:00 Txupina

10:00 Bizkaiko Haizedoinu Gaiteroak

10:30 Igel-toka txapelketa Basauriko jbilatuentzako San Fausto plazan

12:00 Txistularien kalejira

13:00 Kalejira: Triki Bidebieta

14:00 Bazkaria aitite-amamentzat jbilatuen egoitzetan eta Solobarria plazan

17:00 Zumba eta mandalak pintatzeko tailerrak Ariz eskola zaharretan

17:00 Koadrilen arteko II. Eskupilota txapelketa Soloarteko frontoian

18:00 Txitxarrillloa

18:00-20:00 Haurrentzako eta gazteentzako tailerrak Txaraska Gaztetxearen eskutik Arizgoitiko plazan

18:00 Patinaje tailerra San Migelgo Ixatxak parkean

18:30 Tortila lehiaketa Solobarria plazan

18:30 Gaztela eta Leongo Dultzaineroak

18:30 Karate emanaldia Madril kalean

19:00 Zurrakapote dastatze herrikoia Solobarria plazan

19:30 Odoloste-jan herrikoia eta solidarioa Arizgoiti plazan

19:00 Lokomotores Elektrotxaranga Arizgoiti plazan

20:00 Heavy eguna Basatiaken lonjan

21:00 Feria gaua Ogeta Baten lonjan

21:30 Lokomotores Elektrotxaranga Miradoreetatik

22:00 Helena Bianco y Los Mismos Arizgoiti plazan

22:00 Zurra-Pon III. txapelketa Edurreren lonjan

23:00 “Ruleta clandestina” barra tematikoa Alaiaken lonjan

 

URRIAK 16, OSTIRALA

09:00 Txupina

10:00 Bizkaiko Haizedoinu Gaiteroak

13:00 Batukada Bitxo Do Dambarekin

14:00 Karparamartxo Solobarria plazan

15:00 Buruhandien lehiaketa Solobarria plazan

17:00 Alkohola eta drogari, biolentziari eta sexu-heziketari buruzko tailerrak Arizgoitiko plazan

17:00 Zura-trippontziaen txapelketa Solobarria plazan

17:30 Koarilen arteko zurrakapote lehiaketa Solobarria plazan

17:30 Arku jaurtiketa gatzeentzako Urbiko Lanbideren ondoan

18:00 Disko Txiki Festa Sound San Fausto plazan

18:00 Koadrilen arteko VIII. 3×3 txapelketa Bizkotxaldkeo kantxetan

18:00 Gymkana 12-18 urteko gazteentzako Zortziko plazan (Basozelai)

18:30 Kalejira: Triki Bidebieta

19:00 Txitxarrilloa

19:00 “Las Kapritxosas” antzerkia Arizgoiti plazan

19:00 Pintxo-porroi solidarioa Basajaunaken lonjan

19:00 Txokolatada herrikoia eta solidarioa

19:30 Abarka jaurtiketa X. lehiaketa Arizoiti plazan

20:00 Gaueko milia herrikoia Miradoreetatik

20:00 Muskuilu-jan herrikoia Basatiaken lonjan

20:00 Kantaldia Solobarria plazan

20:15 Suzko zezena San Fausto plazan

20:30 Bertso-lonja Edurre lonjatik

21:00 Gaueko milia seniorra Miradoeeetatik

21:00 Kalejira: The Baba Yaga Orkestra San Fausto plazatik

22:00 Air Guitar txapelketa Ontzaken lonjan

22:30 “Amaitu ezazu porroia” lehiaketa Basajaunaken lonjan

22:30 Su artifizialak

22:30 The Funky Monks klonikoa + Cold Day Arizgoiti plazan

23:00 Flower Power jaia Itsaslapurraken lonjan

23:59 Dantzaldia Jamaica taldearekin San Fausto plazan

23:59 Gau tematikoa: “Banquete de boda” Txano Gorritxuren lonjan

23:59 “Gran Muralla China” trainera Aldatxaken lonjan

 

URRIAK 17, LARUNBATA

08:00 Txupina

09:30 Baseriko produktuen XXXVII. erakusketa eta Herri Kirolak Uribarri kalean

10:00 Mahai-teniseko IV. txapelketa Urbiko kiroldegian

10:30 Txakur arrazadunen eta arrazarik gabekoen III. lehiaketa solidarioa San Fausto plazan

10:30 Tuta txapelketa Artunduagako bolatokian

11:00 Bizikleta-zirkuitoa bide heziketaren parkean

11:00-14:00 – 16:00-18:00 Haurrentzako parkea Bizkotxalden

11:00 Multi abentura parkea Bizkotxalden

11:30 XIV. Paella txapelketa Solobarria plazan

12:00 Txu-txu trena Miradoreetatik

12:00 Txistularien kalejira

13:00 Gilda-jan herrikoia Uribarri kalean

16:00 Leongo boloen San Fausto txapelketa Artunduagako bolatokian

16:00 VI. Skate txapelketa nagusientzat Kantalazarra parkean

17:00 Partxis azkarra Basatiaken lonjan

17:30 San Fausto Halterofilia txapelketa San Fausto plazan

18:30 Gaztela eta Leongo dultzaineroak

19:00 Trio Vera Cruz boleroak Solobarria plazan

19:00 Disko Txiki Festa Bizkotxalden

19:30 Kale-antzerkia

20:30 Euskal erromeria San Fausto plazan

21:00 Kalejira Su artifizialekin Social Antzokitik

23:00 Bongo Botrako + La Señora Tomasa

23:59 Dantzaldia Remix taldearekin San Fausto plazan

23:59 Alkohol eta drogen testa egiteko karpa Arizgoiti plazan

 

URRIAK 18, IGANDEA

08:00 Txupina

09:30 Kalva lehiaketa Artunduagako bolatokian

09:30 XXXVI. Artisautza azoka eta Herri Kirolak Uribarri kalean

11:00 Bizkaiko eskupilota Openaren finalak Artunduagako kiroldegian

11:00-14:00 – 16:00-18:00 Euskal parkea San Fausto plazan

11:00 Makilu dastaketa herrikoia eta solidarioa Solobarria plazan

11:30 GO ekialdeko jokoa ikasteko tailerra Bentako plazan

11:30 III. Marmitako lehiaketa Solobarria plazan

12:00 Txistularien kalejira

13:00 Patxaranga oinezkoen kaleetatik

17:30 Txitxarrilloa

18:30 Haizedoinu Gaiteroak + Gaztela Leongo dultzaineroak + Danbolin Txistulari Elkartea + Triki Bidebieta. Basauriko azoetatik Arizgoiti plazaraino

20:00 Jai amaiera Arizgoiti plazan

Gora