→Hego Uribe

Udari hasiera emateko San Joan suak, Hego Uribeko udalerrietan

basauri pozokoetxe 2015 san juan sua

Ekainaren 23tik 25era Hego Uribe eskualdeko udalerriek San Joan suak piztuko dituzte. Auzo batzuk, gainera, jaiak ospatuko dituzte asteburuan zehar.

Ekainaren 23tik 25era bitartean Hego Uribe eskualdeko udalerriek San Joan suak piztuko dituzte. Auzo batzuk, gainera, jaiak ospatuko dituzte asteburuan zehar

Arrigorriagak, Basaurik, Etxebarrik, Galdakaok, Ugaok eta Zaratamok udako solstizioari hasiera emateko San Joan suak piztuko dituzte ekainaren 23an. Gainera, udalerri batzuetako auzoek San Joanen omenez jaiak ospatuko dituzte: Basozelai eta Pozokoetxe auzoek Basaurin eta Urreta auzoak Galdakaon.

SAN JOAN SUAK+JAIAK HEGO URIBEN – EGITARAUA

Ekainak 23, ostirala

ARRIGORRIAGA. Mendikosolobarrena eta Mintegia parkea

17:00-20:00 Haurrentzako puzgarriak eta tailerrak. Gazte eta helduentzako surf mekanikoa eta bumper balls

20:30 Txokolatada

22:30 Sua piztea

22:45-00:00 Dantzaldia

BASAURI. Basozelai

18:00 Pregoia eta txupinazoa: Cespa RSUren eskutik

18:30-19:30 Euskal erromeria

20:00 Kosti-potea

19:00-21:00 Karaoke txapelketa

21:00 San Joan sua, Zapali taldeak girotua

22:00-00:00 Kontzertua: Flamenkito de barrio

00:00-03:00 Musika: Alex DJ

BASAURI. Kareaga

21:30 Txokolatada

22:00 San Joan sua

BASAURI. Pozokoetxe

18:00 Txupina eta jaien hasiera

18:00 Umeentzako tailerrak ingelesez

19:30 Buruhandiak

20:30 Txokolatada

21:30 Kalejira Batukones taldearekin

22:30 San Joan sua

23:00 Erromeria: Ezetz

BASAURI. San Migel

17:00 XIII. Ur borroka

18:00 Txikientzako azkaria

20:30 Txorizoa sagardoan egosia eta musika

22:00 San Joan sua eta ondorengo diskofesta

ETXEBARRI. Udaletxe plaza

19:00 Haurrentzako diskofesta: Mugi Zaitez

20:00 Txokolatada

21:00 San Joan sua

GALDAKAO. Santi Brouard eta Mugaburuko landa

22:00 San Joan sua Santi Brouard plazan Andra Mari Dantza Taldearekin

22:45 San Joan gaua Mugaburuko landan, Guzur Aretxa Kultur Elkartearen eskutik

23:00 Erromeria Mugaburuko landan: Trikizio

GALDAKAO. Urreta

17:00 Jolasak eta aurpegi-margoketa

19:00 Pregoia eta jaien hasiera. Aurten, Igor Anton txirrindulariaren eskutik+

19:00 Batukada: Samba and Roll

19:00 Txosnen irekiera eta Rally Poteoko txartelen banaketa

20:00 Jazz dantza modernoa eta funky erakustaldia, Baile Leiva akademiaren eskutik

22:00 San Joan sua, konjuroa eta txistorrada

23:00 Musika: Bilbo DJ

01:00 V. Kantzontzilo eta kulero lasterketa

04:00 Txosnen itxiera

UGAO. Herriaren enparantza

18:30 Burhandiak

20:00 Dantzaldia: Arizgoiti taldea

22:30 San Joan sua eta txokolatada

23:00 Dantzaldia: Arizgoiti taldea

ZARATAMO. 

19:00 San Joan sua, musika eta txokolatea

Ekainak 24, larunbata

BASAURI. Basozelai

09:30 Txupina

10:00 Futbola: Baskonia Beteranoak vs Edudoga taberna

11:00-21:00 Skate txapelketa

11:00-13:00 Kalejira eta txistulariak

11:00-13:00 Puzgarriak

11:00-14:00 Tortila txapelketa (Auzo Elkartearen kontura izango dira patatak, arrautzak eta tipulak)

12:00 Perretxiko erakusketa

17:00-18:00 Bitsa jaia

18:30-20:15 Sevillanak

21:00 Txistorrada

21:00-23:00 Zezen mekanikoa

23:00-03:00 Dantzaldia: Pensilvania orkestra

BASAURI. Pozokoetxe

08:00 Txupina

11:30 Umeentzako jolasak: puzgarriak, zezen mekanikoa, jolas kooperatiboak, gurpil gaineko zirkuituak, hondartza txikia, tailerrak, cake pop…

12:00 Kalejira Haize Doinu taldearekin

13:00 Apar jaia

18:00 Haurrentzako betiko jolasak

18:00 Erromeria: Txitxarrilloa

20:30-22:00 Tortila patata lehiaketa

23:00 Urban Battle Fest jaialdia: Follow The Party DJ, Oilar-joko txapelketa, Hip-hop erakustaldia (Biarte Dantza Eskola), Afro Dance, The Master Crew eta Beatbox erakustaldia

GALDAKAO. Urreta

12:00 Txosnaren irekiera

12:30 Patata tortila lehiaketa

12:30 Haurrentzako jolasak

12:30 Zezen-mekanikoa

13:00 Rally Poteoa. Pintxoen dastaketa doan

13:00 Maximo Moreno Musika Eskolako emanaldia

13:00 Aikidö erakustaldia

13:30 Batukada: Samba and Roll

14:00 Tortilen aurkezpena, balorazioa eta sari-banaketa

16:00 Bitsa jaia

17:00 TxikiDYA osasun txapelketa

17:30 Zezen-mekanikoa

18:30 Txokolatada

19:00 Kalejira eta animazioa

19:00 Zuek bai zuek txapelketa

21:00 Zezen-mekanikoan erresistentzia lehiaketa eta sari-banaketa

23:00 Erromeria: Remix orkestra

UGAO. Markio

11:00 Markiorako kalejira (Herriaren Enparantzatik irtengo da)

12:00 Puzgarriak

12:00 Meza San Joan baselizan eta luntxa

14:00 Paella lehiaketan izena emandako paellen aurkezpena eta sari-banaketa

17:00 Buruhandiak

17:30 Erromeria: Bidebieta trikitilariak

18:00 Etorki Dantza Taldearen agerraldia

18:30 Erromeria: Bidebieta trikitilariak

Ekainak 25, igandea

BASAURI. Basozelai

09:30 Txupina

10:30 Futbola: Ajax-Puerto Sport-Independiente

11:00-13:00 Kalejira dultzaineroekin

11:00-13:00 Puzgarriak

11:00-13:00 Haurrentzako tailerrak

11:00-14:00 Motor ibilaldia

15:00 Herri bazkaria (arroza Auzo Elkartearen kontura)

16:30 Mus txapelketa Edudoga tabernan

17:00-19:00 Puzgarri berezia: Erortze askea

18:00 Partxis txapelketa Miramar tabernan

18:00-20:00 Diskoteka: DJ JK

20:00 Jai amaiera

BASAURI. Pozokoetxe

08:00 Txupina

09:00 Paella txapelketa

11:00 Gazteentzako tailerrak

12:00 Kalejira Danbolin Txistu Elkartearekin

13:00 Dantza erakustaldia: The Masters

14:30 Paellak aurkeztu eta sari-banaketa

17:30 Guztientzako jolasak

18:30 Erromeria

21:00 Traka eta jai amaiera

GALDAKAO. Urreta

11:00 Artisau azoka

12:00 Txosnen irekiera

12:00 Paella txapelketa

12:30 Kalejira eta animazioa

13:00 Rally Poteoa

13:00 Meza nagusia

13:30 Sevillanen erakustaldia

14:30 Paellen aurkezpena, balorazioa eta sari-banaketa

15:00 Herri bazkaria (mahaiak eta aulkiak Jai Batzordearen esku)

18:00 Trial eta Flatland erakusketa

20:00 Oliver magoa eta Eva

21:00 Rally Poteoko sariaren zozketa

22:30 Jaien amaiera

Gora

Geuria Laguntzaileak Geuria Laguntzaileak