→Basauri

Olentzero, Mari Domingi eta Errege Magoak Basaurira helduko dira, aurten kalejirekin

// Geuria

Gabonaldia egitarauari hasiera emango diote abenduaren 15ean Basaurin. Urtarrilaren 7ra bitartean hamaika ekitaldi antolatu dituzte, tartean, Olentzero eta Mari Domingiren kalejira, Errege Magoen kabalgata, Gabonetako Haur Parkea, ikuskizunak eta kirol-jarduerak. “Egitarauak aldaketak izan ditzake, osasun-agintariek egungo murrizketak aldatzen badituzte”, diote udal ordezkariek.

Basauriko Udala, Social Antzokia, Kultur Etxea eta Basauri Kirolak, eta, horiekin batera, Herriko Taldeak, Sustraiak, Sorgina Kultur Elkartea eta Merkatari Elkartea dira Gabonaldia egitaraua antolatu duten erakundeak.

Gabonaldia | 2021

Egitaraua

Abenduak 9-23
Olentzeroren Etxe Magikoa (Antonio Fernandez, 17)
Astelehenetik ostiralera, 16:30-19:30
Larunbatetan ta igandetan, 12:00-15:00

Abenduak 15, asteazkena
17:30-19:30 Rap tailerra La Basurekin (+10 urte) Pozokoetxe Kultur Etxean
*Izena emateko: pozokoetxe@basauri.eus

Abenduak 16, osteguna
17:30-19:30 Rap tailerra La Basurekin (+10 urte) Taberna Nagusian
*Izena emateko: sanmigel@basauri.eus

Abenduak 17, ostirala
17:30-19:30 Rap tailerra La Basurekin (+10 urte) Basozelai Gizarte Etxean
*Izena emateko: basozelai@basauri.eus
18:30 Bingo Txouuu Ibaigane Kultur Etxean: umorezko ikuskizuna, hainbat sari zozkatuko dituzte
*Gonbidapenak: ZirtZart Basauri Gazte Informazio Bulegoan

Abenduak 18, larunbata
17:30 Film proiekzioa Sorginetxen
19:00 Ipuin kontalaria Sorginentxen

Abenduak 19, igandea
18:00 Oliver & Liuba magoa Social Antzokian

Abenduak 22, asteazkena
18:00 Gabon Kantak: Zu Kaitz Ez ikuskizuna. Easo Gazte Abesbatza eta Easo Eskolaniak

Abenduak 22, 23, 29, 30
Gabonetako gozokien banaketa Basaurin zehar, musikaz eta globoflexiaz alaituta

Abenduak 22-Urtarrilak 5
11:00-14:00 / 17:00-20:00 Gabonetako Haur Parkea Solobarria plazan
*Abenduaren 24an eta 31n goizez bakarrik
*Abenduaren 25ean eta urtarrilaren 1ean itxita

Abenduak 24, ostirala
10:00-12:00 Igeriketa txapelketa eta erakustaldia Artunduagan
11:30-13:30 Olentzero eta Mari Domingi: 2021ean jaiotako haurrei harrera Social Antzokian
17:30 Olentzero eta Mari Domingi: kalejira

Abenduak 27-28
09:00-14:00 Eskubaloi txapelketa eta erakustaldia Artunduagan

Abenduak 27, 28, 29 – Urtarrilak 3-4
11:00-13:00 Gabonetako koloniak (12-16 urte) San Migel eta Basozelai Gazteguneetan: jolasak, eskulanak, txangoak eta askoz gehiago
*Izena ematea: abenduaren 20ra arte

Abenduak 27-30
11:00-13:00 Campus teknologikoa (12-16 urte) Arizko Dorretxean: robotak eraiki eta programatzea, bideo-jokoak sortzea, Scratch, Kodu, mBot…
*Izena ematea: abenduaren 20ra arte

Abenduak 27-30
17:30-18:15 Ipuin kontalaria Antonio Fernandez 17 lokalean (3-5 urte)
18:30-19:30 Ipuin kontalaria Antonio Fernandez 17 lokalean (+6 urte)

Abenduak 28, asteartea
11:00-13:00 Atletismo txapelketa eta erakustaldia Artunduagan

Abenduak 28, 29, 30
11:00-13:00 Magiaren Gunea (6-10 urte) Pozokoetxe Kultur Etxean eta Kareaga Gizarte Etxean: Street magic, kartomagia, globoflexia-tailerra eta magia-ikuskizuna
*Izena emateko epea: abenduaren 20ra arte

Abenduak 31, ostirala
11:00-14:00 Kanpaikadak: haurrentzako dantzaldia, gominola banaketa eta 12:00etan kanpaiak jotzea

Urtarrilak 2, igandea
10:00-13:00 Mahai-tenis txapelketa eta erakustaldia Urbi kiroldegian
18:00 Musikala Social Antzokiak: ‘Balncanieves. El Musical’

Urtarrilak 3, astelehena
18:30 Errege Magoen postaria Social Antzokian

Urtarrilak 3-4
09:00-14:00 Saskibaloi txapelketa eta erakustaldia Urbi kiroldegian

Urtarrilak 3, 4, 5
11:00-13:00 Magiaren Gunea (6-10 urte) Basozelai Gizarte Etxean eta Taberna Nagusian: Street magic, kartomagia, globoflexia-tailerra eta magia-ikuskizuna
*Izena emateko epea: abenduaren 20ra arte

Urtarrilak 5, asteazkena
11:00-13:30 Errege Magoei harrera Social Antzokian
18:00 Errege Magoen kabalgata Social Antzokitik

Urtarrilak 7, ostirala
17:00-19:00 Gimnasia erritmikoko txapelketa eta erakustaldia Urbi kiroldegian

Gora

Geuria Laguntzaileak Geuria Laguntzaileak